Obrázek projektu 2JCP součástí Roudnických sprintů 2024 - Memoriálu z.m.s. Františka Vrby
ČLÁNEK
2JCP součástí Roudnických sprintů 2024 - Memoriálu z.m.s. Františka Vrby
16. 09. 2024
Naše společnost 2JCP se letos stala hrdým partnerem a sponzorem tradičního XXIX. ročníku Roudnických sprintů 2024 – Memoriálu z.m.s. Františka Vrby. Tato prestižní veslařská akce se konala na řece Labi v Roudnici nad Labem a přilákala závodníky z celé republiky.

Účast na závodech a naše jedinečné medaile

Letos se do závodů zapojily významné veslařské kluby a oddíly, včetně týmů jako ČAC Roudnice n.L., Bohemians Praha, VK Blesk Praha, VK Slavoj Litoměřice, ČVK Ústí n.L., Slavia Praha a mnoho dalších. Celkově se zúčastnilo více než 17 klubů, což zajišťovalo pestrou konkurenci a vysokou sportovní úroveň celé akce.

Jako partner jsme měli tu čest nejen podporovat závody, ale také jsme pro tuto příležitost vyrobili unikátní medaile, které byly uděleny vítězům jednotlivých disciplín. Tyto medaile, vyrobené přímo v naší výrobní hale, byly navrženy s ohledem na tradici závodů a jejich symboliku.

Den plný napětí a sportovních výkonů

Závodní program začal v 9:45 hodin, kdy proběhly první rozjížďky a závody veteránů na 500 metrů dlouhé trati na řece Labi. V mladších kategoriích, včetně žáků, byla délka závodu stanovena na 450 metrů. Nechyběl ani oblíbený závod benjamínků, jehož součástí byla speciální hodnocení techniky, kterou posuzovala komise trenérů. Atmosféra závodů byla plná napětí a soutěžního ducha, ať už se jednalo o rozjížďky veteránů nebo závody mladých nadějí.

Jedním z vrcholů akce byl Memoriál Julie Suché, společný závod kategorií 1x žen a juniorek. Vítězka tohoto závodu získala prestižní putovní pohár. Další populární disciplínou byl netradiční závod osmiveslic MIX o sud piva, který přinesl nejen sportovní výkony, ale i zábavu pro diváky.

Skvělá organizace a podpora

Akce byla skvěle organizována, díky práci pořadatelského týmu v čele s Vladimírem Procházkou, Milanem Bartošem a Františkem Suchým ml.. Schůzka zástupců klubů proběhla v sobotu ráno, kde byly finalizovány časy závodů a detaily programu. Závodníci i diváci mohli využít občerstvení, které bylo k dispozici v prostorách loděnice, což přispělo k příjemné atmosféře celé akce.

Podívejte se na video z akce!

Pokud jste se nemohli zúčastnit osobně, nebo si chcete znovu připomenout ty nejnapínavější momenty závodů, podívejte se na video z akce na YouTube:
🎥 [Roudnické sprinty 2024 - Video]

Poděkování

Chtěli bychom tímto poděkovat všem organizátorům, závodníkům a divákům, kteří se podíleli na vytváření atmosféry a průběhu závodů. Bez jejich zapojení by tato akce nebyla tak úspěšná.

Už nyní se těšíme na příští ročník a další příležitosti, jak podpořit tento skvělý sport a komunitu. Děkujeme, že jste s námi, a těšíme se na další spolupráci na Roudnických sprintech 2025!

autor: Ladislav Pokorný